خواص عسل و گردو

خواص عسل و گردو که از زمان رومیان در آئین‌های باروری استفاده می‌شد و هنوز هم در برخی نقاط، به عنوان یک غذای مرسوم در جشن‌های عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرد را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. به نظر می‌رسد که افراد مختلف تحقیقات زیادی در حوزه جنسی و باروری انجام داده و برای این ترکیب ارزش زیادی قائل بوده‌اند. اما در اینجا درباره فواید ترکیب عسل و گردو برای سلامتی بحث خواهیم کرد که کمتر شناخته شده هستند.
ترکیبات گردو
گردو حاوی ۹ درصد کربوهیدرات، ۸۳ درصد چربی و ۸ درصد پروتئین می‌باشد. یک وعده ۱۱۷ گرمی گردوی خرد شده حاوی ۸/۱۷ گرم پروتئین، صفر کلسترول و ۲/۸۴ میلیگرم فیتوسترول می‌باشد. چربی‌های گردو عبارتند از ۲/۷ گرم چربی‌های اشباع، ۵/۱۰ گرم چربی‌های تک‌اشباع نشده، ۲/۵۵ گرم چربی‌های چندغیراشباعی؛ بطوریکه اسیدهای چرب دارای مقدار زیادی امگا۳ (۱۰۶۲۳ میلیگرم) و امگا۹ (۴۴۵۶۷ میلیگرم) هستند.

بار گلیسمی تخمینی: ۰

خواص عسل و گردو
مردم فکر می‌کنند که تمام اجزای طبیعت با یکدیگر مرتبط هستند و هیچ چیزی تصادفی به وجود نیامده است. بنابراین، گردو نشانه افراد خردمند است، زیرا مغز دوبخشی آن دارای سطح پیش‌ داری همانند مغز انسان است. البته، این واقعیت که مصرف گردو برای کارکرد مغز خوب است، به دلیل وجود بسیاری مواد مغذی آن که برای سلامتی مفید هستند، اثبات شده است، بخصوص اسیدهای چرب امگا۳ که برای سلامت مطلوب، ضروری هستند.

گردو دارای مقادیر بالای اسید الاژیک است. اسید الاژیک یک آنتی‌اکسیدان فنولی طبیعی است که در میوه‌های مختلف (توت فرنگی، زغال اخته، شاه توت) یافت می‌شود و جهت پیشگیری از ابتلا به سرطان و درمان عفونت‌های ویروسی و باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.