ترکیب عسل

در اینجا ۱۰ ترکیب عسل را به شما ارائه می‌دهیم که از عسل برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌کنند. زمانی که در مورد خواص عسل برای سلامتی بحث می‌کنیم، هر مقاله با عبارت «فواید عسل برای سلامتی که از زمان باستان شناخته شده بودند …» شروع می‌شود. البته درست است که انسان‌ها در آن زمان به اندازه حال حاضر متمدن نبودند، آما آن قدر باهوش بوده‌اند که عسل را نه تنها به عنوان غذا، بلکه به عنوان دارو نیز استفاده می‌کرده‌اند. به هر حال، گزینه‌های در دسترس مردم آن زمان نبوده و آن‌ها مجبور بوده‌اند برای بقای خود بهترین گزینه را بیابند.

ویدئو ۱۰ ترکیب عسل
امروزه، دانشمندان ما تحقیقات زیادی انجام داده‌اند تا مشخص نمایند که چه نوع عسل برای چه بیماری مفید است تا بتوانند درک کنند که ترکیباتی که برای بدن ما مفید هستند تا شاید بتوانند آن ترکیبات را تکثیر کرده و داروی بهتری برای همه افراد تولید نمایند. مطالعات بالینی بسیاری وجود دارند که می‌توانند برای ما مشخص کنند که در شرایط خاص، به چه مواد غذایی نیاز داریم.

این ماده بوسیله زنبور ساخته می‌شود و این بدین معناست که تمام عسل‌ها دارای ترکیب تقریباً یکسانی هستند. احتمالاً مهم‌ترین ترکیبات موجود در عسل، آنزیم‌هایی هستند که توسط زنبور عسل به شهد جمع‌آوری شده اضافه شده‌اند. این آنزیم‌ها در تمام انواع عسل مشابه هستند و به همین دلیل، عسل، صرف نظر از نوع آن، برای سلامتی ما مفید است.

ترکیب عسل
ترکیب عسل و دیگر مواد طبیعی
۱۰ ترکیب عسل برای سلامتی
۱. برای درمان آنفلوآنزا
درون ۱ لیتر آب داغ، ۱ قاشق غذاخوری میوه گل رز، ۱ قاشق مویز و ۱ قاشق تمشک بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید تا در آب ترکیب شوند و سپس آن را از صافی بگذرانید. پس از خنک شدن مایع مخلوط، ۱ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و بصورت ۳ بار در روز و هر بار نصف لیوان از این ترکیب را میل نمایید.

۲. برای درمان زخم معده و اثنی عشر
۲ ساعت قبل از صبحانه و ناهار و ۳ ساعت پس از شام، یک لیوان آب گرم را به همراه ۱ قاشق غذاخوری عسل حل شده در آن بنوشید. گفته می‌شود که عسل باعث التیام موکوزیت دستگاه گوارش، کاهش شدت درد، از بین رفتن سوزش و استفراغ خواهد شد.

بهترین عسل‌های موثر در رفع زخم‌های معده و اثنی عشر:

* عسل تخم شلغم روغنی

* عسل شهد گیاه

۳. برای درمان کولیت
یک گل بابونه خشک را درون یک لیوان آب داغ قرار دهید تا مواد آن در آب حل شود. زمانی که آب خنک شد، محلول را از صافی عبور دهید و ۱ قاشق غذاخوری عسل به آن بیافزایید و روزانه ۲ تا ۳ لیوان از این محلول را بنوشید.