ویتامین های عسل طبیعی

ویتامین های موجود در عسل طبیعی بسیار کم ولی تاثیر گذار می باشند. «عسل» یک اسم عمومی است که بیانگر دسته‌ای از مواد غذایی شامل بسیاری از انواع عسل (به تعداد گل‌ها یا درختان موجود در جهان) است، زیرا عسل از قطرات شهد یافت شده بر روی درختان نیز ساخته می‌شود. در این زمینه، قطعاً نمی‎توان بابونه را با درخت صنوبر یا کاکتوس یا عسل‌های تولید شده از این گل و درختان را با یکدیگر مقایسه نمود. اما می‌توان در مورد یک حد واسط بحث کرد. یعنی می‌توانیم آزمایش‌های انجام شده در زمان مقرر بر روی انواع عسل را با یکدیگر مقایسه کنیم و به یک نتیجه‌گیری برسیم.

ویدئو ویتامین های عسل طبیعی
بر همین اساس، علیرغم بسیاری از مطالب سایت‌ها یا وبلاگ‌ها که عسل را منبع خوبی برای ویتامین معرفی می‌کنند، می‌توان گفت که عسل دارای مقادیر بسیار جزئی ویتامین است.

اگر فردی مجبور باشد تنها عسل مصرف نماید، ویتامین‌های مورد نیاز روزانه او تأمین نخواهد شد. اما خوشبختانه هیچ کس در این موقعیت قرار نمی‌گیرد و با مصرف عسل در یک رژیم غذایی نرمال، ویتامین‌های آن نه از لحاظ کمیت، بلکه از لحاظ نحوه تکمیل یکدیگر و افزایش اثرات هم، حائز اهمیت هستند.

ویتامین های موجود در عسل
ویتامین های موجود در عسل
چرا بدن ما به ویتامین نیاز دارد؟
ویتامین: لغت «ویتا» از یک لغت لاتین به معنای «زندگی» گرفته شده است. بدون ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها را نیز نمی‌توان بطور کامل تجزیه نمود تا انرژی کافی مورد نیاز بدن تأمین شود. ارگانیزم ما قادر به سنتز برخی ویتامین‌ها است، و نه همه آن‌ها، به همین دلیل ویتامین مورد نیاز بدن ما باید از طریق غذا، یا زمانی که غذا نمی‌تواند نیازهای روزانه ما را پوشش دهد، از طریق مکمل‌ها تأمین شود.

بخش مثبت قضیه این است که بدن ما به مقدار زیاد ویتامین نیاز ندارد و به استثنای ویتامین C که باید بیش از ۲۰ میلی گرم در روز مصرف شود، دوز های پایین سایر ویتامین‌ها برای بدن کافی است. ویتامین‌ها محلول در آب و محلول در چربی هستند. موارد محلول در چربی را می‌توانند در بافت‌های چربی بدن ما ذخیره شوند و نیازی به مصرف روزانه آن‌ها وجود ندارد. اما موارد محلول در آب را نمی‌توان ذخیره نمود و نیاز بدن به این ویتامین‌ها باید بصورت روزانه تأمین شود.

ویتامین های موجود در عسل طبیعی
* در سال ۱۹۴۲، هایداک ام.اچ و همکارانش از بخش‌های حشره‌شناسی، جانورشناسی اقتصادی و بیوشیمی کشاورزی از دانشگاه علوم کشاورزی سنت پل مینه‌سوتا یک مطالعه آماری بر روی مقدار ویتامین‌های ۲۹ نمونه از عسل‌های مینه‌سوتا و مقادیر ویتامین‌های ۳۱ نمونه منحصر به فرد عسل از نواحی مختلف در قلمرو ایالات متحده و نیز ۷ نمونه عسل خارجی انجام دادند.